Parametry určující kvalitu PVC podlahy

Gramáž materiálu (hmotnost/m2)

Lehké materiály nejsou kvalitní, rychle se vyšlapou. Při pokládce bez celoplošného lepení se vlní, snadno se můžou roztrhnout.

PVC podlaha Crown Oak 26 L

Struktura PVC pěny

PVC pěna je jedním z materiálů pro výrobu této podlahy. Rozlévá se ve dvou výrobních krocích na skelné vlákno, které zajišťuje rozměrovou stálost podlahy. Poté projde rozlitá pěna v určené tloušťce pecí a právě zde je obrovský rozdíl. U tzv. „mechanických pěn“ se lehce provzdušněná směs nalije před pecí ve stejné výšce, jako vyjde z pece (např. 3 mm). Provzdušnění zajistí příjemný došlap a lepší tepelně izolační vlastnosti, ale materiál je pevný, má paměťový efekt a lze na něj dát mnoholetou záruku.

Celková tloušťka materiálu

Určuje komfort chůze a tepelně izolační vlastnosti. Do bytů je doporučováno PVC o tlouštce 1,3 mm a více.

Tloušťka nášlapné vrstvy

Nášlapná vrstva je ochranný film na povrchu podlahy. Chrání natištěný dekor proti opotřebení. Do bytů je doporučováné PVC s nášlapnou vrstvu s minimální tloušťkou 0,15 mm.

Gravírovaný povrch

PVC se strukturovaným povrchem je náročnější na výrobu, ovšem výsledný výborně imituje přírodní materiály (např. reálná struktura dřeva).

Podlaha realizace koupelna

Protiskluzný povrch

Výrobci bytového PVC nanáší na nášlapnou vrstvu kvůli bezpečnosti ještě protiskluz. Chůze po něm je příjemná a bezpečná, povrch se dobře udržuje.

PUR vrstva

Je poslední ochranná vrstva nanesená na nášlapné vrstvě či na protiskluzu, zajišťuje nám snadnou údržbu. Polyuretan po rozlití na povrch dokonale uzavře veškeré mikroprasklinky, do kterých by se jinak usazovala špína. Je dokonale hladký a špína se nezašlapává. Pro údržbu používáme speciální přípravky. Na levné PVC podlahy se tato vrstva nenanáší.

Zátěžová třída

Určuje do jakých prostor je PVC vhodné. Pro bytové účely je hodnocení označováno řadou 21 – 22 – 23 (lehká – střední – vysoká zátěž), pro komerční prostory řadou 31 – 32 – 33 – 34.