Pokládka PVC podlahy

Nůž na PVC podlahyJe velmi jednoduchá a každý ji jistě zvládne sám. Pro ty, kteří si na to netroufnou, si můžou nechat PVC položit podlahářskou firmou. Zároveň tak získáte záruku za dobře odvedenou práci.

V nabídce podlahových PVC krytin jsou různé designy od dřeva, keramiky, bambusu, korku, kamenů, jsou nerozeznatelné od opravdových přírodních materiálů. PVC podlahoviny jsou cenově dostupné, zaručují zdravou a čistou domácnost, mají tepelnou a zvukovou izolaci, jsou snadné na údržbu. Prostě nesmí chybět v žádné domácnosti.

PVC podlaha Crown Oak 69 D

Pro hladký povrch PVC je nezbytné dokonalé vyrovnání podkladu. Jednou z variant vyrovnání povrchu je použití samonivelační hmoty, která se nanáší na pevný, nepoškozený a suchý cementobetonový povrch zbavený mastnot a nečistot. Další možnost je použití dřevotřískové desky, které jsou vhodné jak pro vyrovnání dřevěných, tak cementobetonových podkladů. Díky speciálnímu spojení těchto panelů nejsou spáry mezi nimi viditelné, a to ani po delším používání.

Volné pokládání PVC

PVC podlahy v rodinných domech a soukromých bytech je možné pokládat volně. Doporučená velikost místnosti by měla být maximálně do 20-25 m2. Před pokládkou je vhodné volně rozložit PVC na kratší dobu v místnosti, kam se bude pokládat. Teplota v místnosti by měla být nejméně 18°C. PVC získá pokojovou teplotu a roztáhne se, vyloučíme tak zvlnění.
Spojovací švy PVC lze vodotěsně uzavřít prostředkem pro „svařování za studena“ (tzv. studený svár). Spoj je sleptán chemicky, ve spoji není žádný třetí materiál, kazící dekor a jeho viditelnost.
Přechody do jiných místností s různými podlahovými krytinami můžete zadělat přechodovými profily. Soklové lišty, vám ukončí okraje PVC u stěny místnosti.

Podlaha realizace

Celoplošné lepení PVC

Tento způsob pokládky PVC lepením, se doporučuje pro plochy větší než 20m2. Tyto plochy musí být suché, s vyrovnaným povrchem a bez trhlin.